آیا قاسم سلیمانی ﺩﺭ ﺣﺎﺩﺛﻪ « ﺭﻣﯽ ﺟﻤﺮﺍﺕ » حضور داشته است و در بین مفقود شدگان است ؟

در این چند روز اخیر پس از کشته شدن سرتیپ همدانی ارشد‌ترین نظامی جمهوری اسلامی در برون مرز با توجه به ارتباط وی و قاسم سلیمانی رییس گروه تروریستی سپاه قدس بیش از همیشه غیبت سلیمانی محسوس و سوال برانگیز شده است.

imagesقاسم سلیمانی کجاست؟ این نظامی عالی رتبه جمهوری اسلامی به نقل از برخی از خبرگزاریها آخرین بار در دیدار فرماندهان سپاه با خامنه ای  در ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ دیده شده  که این زمان۵ روز پس از  سقوط جرثقیل در مسجدالحرام و  ۸ روز پیش حادثه منا و عید قربان  میباشد  و پس از آن بود که ائتلاف روسیه ، عراق و حزب الله و ایران حملات گسترده خود را بر علیه مخالفین دولت سوریه آغاز نمودند و ناگفته پیداست که احتمال آن می رفت که قاسم سلیمانی به عراق و یا سوریه و چه بسا روسیه رفته باشد ، اما با اعلام خبر کشته شدن  همدانی و با توجه به سابقه رفاقت دیرینه سلیمانی با همدانی هیچ خبری از حضور قاسم سلیمانی در مراسم استقبال ، تشییع و … دیده نشده و حتی تا کنون هیچ پیامی هم از سوی قاسم سلیمانی در رابطه با مرگ  وی منتشر نشده است .

حساس شدن جمهوری اسلامی نسبت به مسله منا که پس از آن خبر رسید که تعدادی از دیپلماتهای  جمهوری اسلامی از جمله سفیر سابق این رژیم در لبنان نیز در این حادثه مفقود شده است ،همچنین ﻋﻠﯽﺍﮐﺒﺮ ﻭﻻﯾﺘﯽ ، ﻣﺸﺎﻭﺭ ﺑﯿﻦﺍﻟﻤﻠﻞ ﺭﻫﺒﺮ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﻣﻰ ﮔﻮﻳﺪ ﭼﻮﻥ ﺩﺭ ﺣﺎﺩﺛﻪ « ﺭﻣﯽ ﺟﻤﺮﺍﺕ » ، ﺑﺮﺧﻰ ﺍﺯ « ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺭﺩﻩ ﺑﺎﻻﯼ » ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﺍﺳﻼﻣﯽ ، ﻛﺸﺘﻪ ﻭ ﻣﻔﻘﻮﺩ ﺷﺪﻩ ﺍﻧﺪ ، ﻟﺬﺍ ﺍﻳﻦ ﺣﺎﺩﺛﻪ « ﻇﻦﺑﺮﺍﻧﮕﯿﺰ » ﺍﺳﺖ . ﺑﻪ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﺧﺒﺮﮔﺰﺍﺭﻯ ﺍﻳﺴﻨﺎ ﺁﻗﺎﻯ ﻭﻻﻳﺘﻰ ﮔﻔﺘﻪ ﺍﺳﺖ : « ﺑﺮﺧﯽ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺭﺩﻩ ﺑﺎﻻﯼ ﻣﺎ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺣﺎﺩﺛﻪ ﻣﻔﻘﻮﺩ ﯾﺎ ﮐﺸﺘﻪ ﺷﺪﻧﺪ ﻭ ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻥ ﺑﺎﯾﺪ ﺟﻬﺖ ﭘﯿﮕﯿﺮﯼ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺍﻗﺪﺍﻣﺎﺕ ﻻﺯﻡ ﺭﺍ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﻫﺪ » .

 این فرضیه منطقی هست که   قاسم سلیمانی نیز در آن زمان در مکه و در سفر حج حضور داشته است؟

مقامات ایران گفته اند  ﺗﺎ ﻛﻨﻮﻥ ۲۳۹ ﺯﺍﺋﺮ ﺍﻳﺮﺍﻧﻰ ﺩﺭ ﺣﺎﺩﺛﻪ ﻣﻨﺎ ﻛﺸﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﻭ ۲۴۱ ﻧﻔﺮ ﺩﻳﮕﺮ ﻛﻤﺎﻛﺎﻥ ﻣﻔﻘﻮﺩ ﻫﺴﺘﻨﺪ . همچنین گفته شده است  ﮔﺮﻭﻫﻰ ﺍﺯ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻫﺎﻥ ﺭﺩﻩ ﺑﺎﻻﻯ ﺳﭙﺎﻩ ﭘﺎﺳﺪﺍﺭﺍﻥ ﺩﺭ ﻣﻴﺎﻥ ﻛﺸﺘﻪ ﺷﺪﮔﺎﻥ ﻭ ﻣﻔﻘﻮﺩﺍﻥ ﺍﻳﻦ ﺣﺎﺩﺛﻪ ﻫﺴﺘﻨﺪ.

فرزاد فرهنگیان دیپلمات سابق جمهوری اسلامی در بلژیک نیز چند پیش مدعی این شده بود جمهوری اسلامی با اعزام افسران عالی رتبه سپاه به مراسم حج امسال حوادث مکه و منا را مدیریت کرده بود فرهنگیان  شش افسر سپاه را نام میبرد و عنوان میکند آنها از فرماندهان ارشد سپاه ایران هستند که برای خربکاری در حج برنامه ریزی شده اقدام کرده بودند.

فرهنگیان بیان کرده است  که این افراد از فرماندهان عالی‌رتبه «واحد ۴۰۰» هستند که مسئول اجرای ماموریت‌های خارجی سپاه پاسداران و دفتر رهبری را بر عهده دارند. ۱- عادل سید جواد موسوی فرمانده لشکر «عاشورا» از واحدهای شبه‌نظامیان بسیج۲- عبدالباری مصطفی بختی فرمانده مرکز آموزش دانشگاه امام در کاخ سعدآباد در شمال تهران.۳- مصطفی نعیم عبدالباری رضوی.۴- محمد سید عبدالله.۵- سالم صباح عاشور.۶- کاظم عبدالزهرا خردمندان. افرادی هستند که فرهنگیان از آنها نام برده است

Advertisements
این نوشته در سیاست ارسال شده و با برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s